تشنگان قدرت و شیفتگان خدمت
بسم ا.. الرحمن الرحیم ، و ان یکادالذین کفرو لیزلقونک بابصارهم لما سمع الذکرو یقولون انه لمجنون و ما هو الا ذکرو للعالمین

یادداشت ها و نکته هایی در باره موضوعات اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی
برای خرید کتاب تشنگان قدرت وشیفتگان خدمت کلیک کنید
(بخشهایی از معرفی کتاب تشنگان قدرت)
(پوسترمعرفی کتاب درخبرگزاریهای کشور )
(خلاصه برداری از کتاب تشنگان قدرت توسط سایت اثیر)

اسفند 1396
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
آرشیو
موضوع بندی

رسانه هاوخبرگزاریها
(گوگل)
گویا
یاهو
پارسیک

کامپیوتر و نرم افزار
شرکت های بورسی
چهارشنبه 29 آذر‌ماه سال 1385
کاهش حقوق مدیران دولتی

کاهش حقوق مدیران دولتی

 

چند روز پیش در خبرهای روزنامه ها آمده بود بنا به پیشنهاد یکی از وزیران .در نامه ای به رئیس جمهور تقاضا شده است مجموع دریافتی مدیران عالی سازمان های دولتی و شرکت های تحت پوشش از 10 برابر حداقل حقوق ها تجاوز نکند .

به نظر می رسد این پیشنهاد که بسیار مفید وارزنده است  نبایستی به فراموشی سپرده  شود بلکه باید هرچه زودتر مورد امعان نظر قرار گرفته و به مرحله اجرا گذاشته شود .

به هر حال نگاهی به فضای اداری کشور در بیش از دو دهه گذشته نشان می دهد که در مجموعه سازمان ها . همه سعی و تلاش مدیران این بوده است که به نوعی بر امتیازات در آمدی خود بیفزایند و شکاف بین خود و نیروهای پایین دست را زیادتر نمایند و البته فاصله گرفتن مدیران از کارکنان که امروز با در اختیار داشتن اتاق های ویژه و منشی های متعدد و نیز غایب شدن در ادارات اعمال می شود خود نوعی دیگر از ایجاد شکاف طبقاتی بین مدیران و کارکنان است که متأسفانه بیش از آنچه بخواهد به حذف فاصله مدیران با کارکنان بیانجامد موجب بیگانگی مدیران با مجموعه کارکنان می شود .

چندماه پیش در مصوبه ای که از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی انتشار یافته بود آمده بود حداقل حقوق کارکنان دولت 150 هزار تومان و حداکثر آن یک میلیون و 860 هزار تومان تعیین شده بود .

البته این میزان منهای دریافتی های ویژه و حق مأموریت کارکنان می باشد که در واقع همین رقم هم بیش از دوازده برابر حداقل حقوق ها می شود اما اکنون بنا به پیشنهاد یک وزیر که نام وی نیز منعکس نگردیده است .اگر تفاوت حقوق به 10 برابر کاهش یابد کار مثبت و ارزشمندی در دولت آقای احمدی نژاد صورت خواهد گرفت .و تفاوت حقوق ها از حداکثر  5/12

 برابر به 10 برابر کاهش خواهد یافت

به طور مثال اگر دریافتی های متخصصان شرکت نفت را به حساب بیاوریم تفاوت حقوق نسبت به حداق های حقوق کارکنان دولت در حال حاضر به بیش از 23برابر می رسد .

اما ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بنا بر اطلاعات بدست آمده در باره نحوه پرداخت حقوق ها در زمان رژیم سابق .تفاوت حقوق ها  بین حداقل و حداکثر 4 تا 6 برابر بوده است .

به هر حال شکاف بین حداکثر و حداقل های حقوق کارکنان دولت طی سالیان پس از انقلاب همجنان در حال افزایش بوده است که اگر با پیشنهاد مذکور کاهش یابد اقدام مؤثری در جهت تنظیم در آمدها و هزینه کردهای خانواده ها و در نتیجه کاهش تورم افسار گسیخته صورت خواهد گرفت.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 218873


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
وبلاگ راه میانه در پرشین بلاگ

خبرنگاری با 30 سال سابقه مطبوعاتی و 25سال سابقه در امور قانون کار و شوراهای اسلامی کارگری نویسنده کتاب تشنگان قدرت و شیفتگان خدمت و بازنشسته نمونه سال 1385 در استان خراسان رضوی
شناسنامه کامل من...
شبکه های جهانی
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-40870092-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');