تشنگان قدرت و شیفتگان خدمت
بسم ا.. الرحمن الرحیم ، و ان یکادالذین کفرو لیزلقونک بابصارهم لما سمع الذکرو یقولون انه لمجنون و ما هو الا ذکرو للعالمین

یادداشت ها و نکته هایی در باره موضوعات اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی
برای خرید کتاب تشنگان قدرت وشیفتگان خدمت کلیک کنید
(بخشهایی از معرفی کتاب تشنگان قدرت)
(پوسترمعرفی کتاب درخبرگزاریهای کشور )
(خلاصه برداری از کتاب تشنگان قدرت توسط سایت اثیر)

اسفند 1396
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
آرشیو
موضوع بندی

رسانه هاوخبرگزاریها
(گوگل)
گویا
یاهو
پارسیک

کامپیوتر و نرم افزار
شرکت های بورسی
سه‌شنبه 15 خرداد‌ماه سال 1386
سه توله تایگون در باغ وحش مشهد متولد شدند

برای اولین بار در جهان و در یک پدیده استثنایی 

سه توله تایگون در باغ وحش مشهد متولد شدند

 

به دنبال یک پدیده استثنایی و جهانی که در باغ وحش مشهد رخ داد ، در اثر جفت گیری طبیعی ببر نر و شیره ماده سه توله تایگون (   ( tigon متولد شدند .

مهدی رستمی مدیر داخلی باغ وحش مشهد در این باره گفت : اصولا" در جهان زندگی حیوانات وحشی ، زاد و ولد حیوانات از نوع شیر و ببر به ویژه  در باغ وحش ها از طریق لقاء مصنوعی صورت می گیرد که یا نتیجه نمی دهد و یا اینکه به صورت نادر به نتیجه می رسد .

وی گفت : در باغ وحش مشهد نیز تاکنون هفت بار مقارب طبیعی بین شیر ماده و ببر نر و یا برعکس صورت  گرفته است که نتیجه نداده است .

مهدی رستمی افزود در مورد یاد شده ، حامله شدن شیر ماده کاملا" به صورت طبیعی صورت گرفته است و حاصل آن سه توله تایگون (  (  Tiger > ligon = tigon شده است .

در آمریکا محصول مقاربت ببر نز و شیر ماده را تایگون و محصول شیر نر و ببر ماده را لایگر 

  (  ligon>tiger = liger  )می نامند

رستمی افزود : پدیده مذکور برای اولین بار در جهان است که به صورت طبیعی آنهم در باغ وحش صورت می گیرد و محصول آن سه توله تایگون (   tigon) شده  است .

خاطر نشان می شود : باغ وحش مشهد که در حال حاضر دارای انواع حیوانات وحشی و اهلی و انواع پرندگان و خزندگان است ، سابقه 50 ساله دارد که توسط برادران رستمی به وصیت پدرمرحوم شان اداره  می شود و در شهرستان مشهد و استان خراسان مشابه ندارد .

در باغ وحش  مشهد در حال حاضر صد ها نوع حیوان وحشی واهلی وجود دارد که روزانه مورد بازدید علاقمندان و پژوهشگران و دوستداران طبیعت و حیات وحش قرار می گیرد .

از جمله حیوانات نادر که در حال حاضر در باغ وحش مشهد وجود دارد ، ببر بنگال ، ببر اندونزی ،اوریکس سفید ، قوچ و میش آئوداد ، تمساح ، لاما ( شبیه شتر ) پلنگ آفریقا ، سیاه گوش  ( گربه نادر ) است .

گونه های مختلف این حیوانات در باغ وحش مشهد از حیوانات منحصر به فرد در ایران هستند که به ندرت یافت می شوند .

باغ وحش مشهد با داشتن گونه های کم نظیر و دیدنی از حیوانات وحشی و اهلی مجموعه ای ارزشمند است که همراه مورد استفاده علاقمندان زیست محیطی ، دانشجویان و گردشگران قرار می گیرد .

در مجموعه باغ وحش مشهد 125 گونه جانوری شامل 49 گونه پرندگان ، 61 گونه پستانداران و جوندگان، 5 گونه خزندگان و 10 گونه آبزیان وجود دارند که جمعا" تعداد آنها به 812 عدد می رسد .

تکثیر گونه های درحال انقراض نیز یکی دیگر از فعالیت های مهم در باغ وحش مشهد محسوب می شود.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 218873


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
وبلاگ راه میانه در پرشین بلاگ

خبرنگاری با 30 سال سابقه مطبوعاتی و 25سال سابقه در امور قانون کار و شوراهای اسلامی کارگری نویسنده کتاب تشنگان قدرت و شیفتگان خدمت و بازنشسته نمونه سال 1385 در استان خراسان رضوی
شناسنامه کامل من...
شبکه های جهانی
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-40870092-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');