X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
تشنگان قدرت و شیفتگان خدمت
بسم ا.. الرحمن الرحیم ، و ان یکادالذین کفرو لیزلقونک بابصارهم لما سمع الذکرو یقولون انه لمجنون و ما هو الا ذکرو للعالمین

یادداشت ها و نکته هایی در باره موضوعات اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی
برای خرید کتاب تشنگان قدرت وشیفتگان خدمت کلیک کنید
(بخشهایی از معرفی کتاب تشنگان قدرت)
(پوسترمعرفی کتاب درخبرگزاریهای کشور )
(خلاصه برداری از کتاب تشنگان قدرت توسط سایت اثیر)

اسفند 1396
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
آرشیو
موضوع بندی

رسانه هاوخبرگزاریها
(گوگل)
گویا
یاهو
پارسیک

کامپیوتر و نرم افزار
شرکت های بورسی
جمعه 18 آبان‌ماه سال 1386
گدایی به سبک جدیددر جامعه ای ثروتمند

گدایی به سبک جدیددر جامعه ای ثروتمند

 

گدایی کردن هم امروزه به مانند سایر امور از پیشرفت برخوردار شده است و سبک و سیاق جدید به خود گرفته است که اگر خوب دقت کنیم می بینیم در این نوع گدایی که تعریف می کنم و مصداق و نمونه آن را بسیار دیده اید حتی تفکرات علمی و اجتماعی نیز به کار رفته است و به یک نوع کاسبی بسیار عادی در جامعه تبدیل شده است که قبح کار را نیز می پوشاند .

حتما" شما هم در خبایان ها بارها مواجه با افرادی شده اید که به ناگاه جلو آدم را می گیرند و پس از چاق سلامتی که گاهی از یک روابط عمومی قوی و عاطفی هم برخوردار است می گویند: دستم تنگ است یا اینکه بلیت اتوبوس ندارم و یا اینکه در راه مانده ام و یا فرزندم هوس خریدن فلان چیز را کرده است و پول ندارم برایش بخرم و از این حرفها !! و شنونده ی این سبک از گدایی هم که غافلگیر می شود و در صحبت ها ی متکدی کمتر شک می کند دست را در جیب کرده و با یک احساس غرور آمیز که به او دست داده است اسکناس های چند هزار ریالی را در می آورد و تقدیم فردی می کند که با استفاده از سبک جدید گدایی ، مکرر ، افراد را تیغ می زنند .

 از قضا امروزه این نوع گدایان مانند سابق چهره های تابلو هم ندارند و همین طور که از کنار آدم از کوچه و خیابان عبور می کنند به یک باره غم وغصه ای را مطرح می کنند و با التماس های نه چنان عاجزانه در خواست کمک مالی می نمایند .

ازاین نوع افراد که حتی برخی از آنها به در منازل هم مراجعه می نمایند بسیارند ، و گاهی این افراد از جهره های و لباس های فاخر نیز برخوردارند و انسان از گدایی آنها تعجب می کند. اما آنها خود می دانند که در روش جدید ، کمتر به آنها ، گدای مشهور اطلاق می شود و در سبک جدید گدایی ، بسیاری ار آنها بیش از آنکه  در یک مسافرت درون شهری پول خرج کنند بدون سرو صدا و جلب نظر کردن و یا حتی تابلو شدن درمعابر می توانند در کمترین وقت درآمد خوبی کسب نمایند .

البته این پدیده گاهی آن نقل و قول معروف را به یاد آدم می اندازد که می گفتنند در حکومت امام زمان مردم برای رفع نیاز خود دست در جیب یکدیگر می کنند و احتیاج خود را رفع می نمایند .شاید هم این پدیده ی جدید که امروزه شیک پوشان جامعه را نیز در بر گرفته است پیش زمینه و از نوع آن گفته مشهور باشد .

به هر حال در جامعه ای که اینهمه پول نفت وجود دارد و همه دستگاه ها در آمد زا شده اند و دولت هم بانک ها و کارخانجات و شرکت های اقتصادی را به فروش می رساند واینهمه سازمان خیریه فعال هستند چرا باید این همه محتاج وجود داشته باشد و عده ای ناچار از گدایی شوند ! ! ؟ ؟


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 218903


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
وبلاگ راه میانه در پرشین بلاگ

خبرنگاری با 30 سال سابقه مطبوعاتی و 25سال سابقه در امور قانون کار و شوراهای اسلامی کارگری نویسنده کتاب تشنگان قدرت و شیفتگان خدمت و بازنشسته نمونه سال 1385 در استان خراسان رضوی
شناسنامه کامل من...
شبکه های جهانی
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-40870092-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');